Друк

Департамент безпеки руху є структурним підрозділом апарату управління ПАТ «Укрзалізниця»

 

Департамент відповідно до законодавства здійснює нагляд (контроль) за додержанням вимог нормативно-правових актів із забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті, узагальнює практику застосування законодавства та нормативно-правових актів з цих питань, розробляє пропозиції щодо їх удосконалення і в установленому порядку подає керівництву ПАТ «Укрзалізниця».

Основні завдання

 

Здійснення контролю за виконанням регіональними філіями, філіями та структурними підрозділами апарату управління товариства ПАТ «Укрзалізниця» нормативних актів з питань безпеки руху та безпеки дорожнього руху.

Участь у службових розслідуваннях обставин і причин катастроф, аварій, інцидентів, інших надзвичайних ситуацій, незаконних втручань у діяльність залізничного транспорту та дорожньо-транспортних пригод на залізничному транспорті.

Ведення обліку та здійснення аналізу причин катастроф, аварій, інцидентів, інших надзвичайних ситуацій, незаконних втручань у діяльність залізничного транспорту та дорожньо-транспортних пригод, контроль за розробленням та виконанням профілактичних заходів щодо їх попередження.

Організація навчання та перевірки рівня знань посадових осіб, що здійснюють нагляд (контроль) за забезпеченням безпеки руху на залізничному транспорті під час призначення їх на посади.

Здійснення інформаційно-аналітичного забезпечення з наданням оперативної і узагальненої періодичної інформації про катастрофи, аварії, інциденти, дорожньо-транспортні пригоди, нещасні випадки, пожежі, екологічне лихо, акти незаконного втручання в транспортну діяльність та інші надзвичайні ситуації голові та членам правління, директорам, керівникам структурних підрозділів апарату управління ПАТ «Укрзалізниця», Міністерству інфраструктури України та іншим центральним органам виконавчої влади, та цілодобового моніторингу зазначеної інформації.

Перевірка готовності аварійно-відновних формувань регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» до ліквідації наслідків катастроф, аварій, інших транспортних подій та надзвичайних ситуацій.

Організація розробки нормативних документів з питань здійснення контролю за станом безпеки руху, інформаційно-аналітичного забезпечення, аналізу та обліку транспортних подій, дорожньо-транспортних пригод, утримання та готовності аварійно-відновних формувань, організації навчання та перевірки рівня знань нормативних актів з безпеки руху у працівників залізничного транспорту.

Координація діяльності в ПАТ «Укрзалізниця» у здійсненні контролю за станом безпеки руху на залізничному транспорті.

Проведення технічних ревізій, планових та позапланових перевірок з питань організації профілактичної роботи з безпеки руху на залізничному транспорті та безпеки дорожнього руху.

Здійснення контролю за своєчасним і якісним розслідуванням причин транспортних подій на залізничному транспорті, дорожньо-транспортних пригод, правильністю їх обліку та класифікації, координація виконання цих робіт та прийняття остаточного рішення щодо класифікації транспортних подій.

Організація виїзду членів оперативного штабу ПАТ «Укрзалізниця» на розслідування випадків надзвичайних ситуацій.

Організація та контроль за чергуванням відповідальних керівників структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» у вихідні та святкові дні по ПАТ «Укрзалізниця».

Розгляд та погодження нормативної документації з питань безпеки руху на залізничному транспорті, що надходить від регіональних філій, філій та структурних підрозділів апарату управління ПАТ «Укрзалізниця».

Керівництво

Директор Департаменту – головний ревізор з безпеки руху КРОТ Володимир Степанович. 

Контактна інформація:

Адреса: м. Київ, вул. Уманська, 5

Приймальня: тел. (044) 465-00-65, факс (044) 465-00-66

черговий по Департаменту: (044) 465-00-54, факс (044) 465-00-64