Друк

Департамент безпеки руху є структурним підрозділом Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця». 

Департамент відповідно до законодавства здійснює нагляд (контроль) за додержанням вимог нормативно-правових актів із забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті, узагальнює практику застосування законодавства та нормативно-правових актів з цих питань, розробляє пропозиції щодо їх удосконалення і в установленому порядку подає  керівництву Укрзалізниці.

Основні завдання

Здійснення контролю за виконанням регіональними філіями, фівліями та структурними підрозділами ПАТ «Укрзалізниця» нормативних актів з питань безпеки руху на  залізничному транспорті.

Здійснення нагляду (контролю) за безпекою руху  на залізничному транспорті.

Участь у службових розслідуваннях обставин і причин катастроф, аварій, інших транспортних подій на залізничному транспорті.

Ведення обліку та здійснення аналізу причин катастроф, аварій, інших транспортних подій, контроль за розробленням та виконанням профілактичних заходів щодо їх попередження на залізничному транспорті.

Проведення перевірок з питань організації роботи, пов'язаної із забезпеченням безпеки руху  на залізничному транспорті.

Координація діяльності регіональних філій, філій та структурних підрозділів залізничного транспорту з питань забезпечення безпеки руху.

Організація навчання та перевірки рівня знань посадових осіб, що здійснюють нагляд за забезпеченням безпеки руху на залізничному транспорті, погодження при призначенні їх на посади.

Перевірка готовності аварійно-відновних формувань до ліквідації наслідків катастроф, аварій, інших транспортних подій та надзвичайних ситуацій.

Контроль технічного стану рухомого складу та об’єктів інфраструктури залізничного транспорту.

Розгляд і погодження нормативної документації на рухомий склад та обладнання об'єктів інфраструктури, пов'язаних із забезпеченням безпеки руху на залізничному транспорті, участь у роботі державних комісій з питань безпеки руху.

Контроль організації безпечного перевезення небезпечних, негабаритних та великовагових вантажів залізничним транспортом.

Облік і здійснення аналізу причин дорожньо-транспортних пригод та безпеки дорожнього руху відомчого автотранспорту.

 

Керівництво Департаменту безпеки руху:

  • В.о. начальника – Віннічук Олексій Миколайович

Контактна інформація:

  • Адреса: м. Київ, вул. Уманська, 5
  • Телефон: приймальня – 465-00-65, факс – 465-00-66
  • черговий по Департаменту – 465-00-54, факс – 465-00-64