Друк

Історія Головного управління воєнізованої охорони починається з жовтня 1993 р., коли під керівництвом Юрія Федоровича Потетюєва, який вперше очолив колектив, було розпочато створення єдиної системи охорони вантажів та об’єктів на залізничному транспорті України, а також проведення заходів, спрямованих на запобігання та гасіння пожеж на них.

Порядок діяльності відомчої воєнізованої охорони визначений Положенням про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 1994 р. № 7.

На сьогоднішній день воєнізована охорона залізниць України — це одна з найважливіших ланок залізничної галузі, яка пройшла складний шлях становлення. Штат працівників становить майже 10 тис. чол., які за час існування Головного управління набули величезного досвіду роботи. І сьогодні робота особового складу воєнізованої охорони стрільців і пожежних на залізницях користується заслуженою повагою і цінується Українським суспільством.

Воєнізована охорона була і завжди буде в епіцентрі подій, активно формуючи імідж залізничного транспорту, як найбільш безпечного виду транспорту в нашій державі. Досягнення особового складу воєнізованої охорони переконливо свідчать: немає жодної проблеми, яку неможливо вирішити. Слід лише правильно вибудувати стратегію дій, керуючись виключно інтересами суспільства.  

Структура воєнізованої охорони складається з підрозділів охорони вантажів, особливо-важливих об'єктів, а також підрозділів пожежної охорони.

Під час виконання службових обов’язків особовий стрілецький склад виробничих підрозділів воєнізованої охорони має право застосовувати бойову вогнепальну зброю та спеціальні засоби (наручники, гумові кийки, засоби ув’язнення, сльозоточиві речовини) у випадках і порядку, передбачених законодавством України.

Для охорони вантажів і об’єктів в підрозділах воєнізованої охорони використовуються службові собаки (пошукові, вартові, обхідно-дозорні). Для оновлення поголів’я службових собак підрозділів воєнізованої охорони на базі Козятинського загону воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» функціонує Дорожній розплідник службових собак.

На залізницях України в постійній бойовій готовності знаходиться 51 пожежний поїзд та 22 пожежних автомобілі, які призначені для гасіння пожеж на об’єктах та рухомому складі залізничного транспорту, а також надання допомоги при ліквідації наслідків транспортних пригод, повіней, інших стихійних лихах у межах тактико­-технічних можливостей. За час існування Головного управління воєнізованої охорони вирішено питання модернізації та проведення ремонтів рухомого складу пожежних поїздів.

Пожежні поїзди розташовані на великих залізничних вузлах з дільницею виїзду до 150 км. Всі пожежні поїзди оснащені пожежною технікою, пожежно­технічним обладнанням, засобами пожежогасіння та значним запасом вогнегасних речовин — 140 тон води, 5 тон піноутворювача.

За ініціативою Головного управління воєнізованої охорони на базі кожного загону воєнізованої охорони створено бази газодимозахисної служби, проводиться їх оснащення сучасними дихальними апаратами на стиснутому повітрі, що дає можливість підвищити рівень бойової готовності особового складу. Вирішуються питання щодо комплектації пожежних поїздів сучасними пожежними лафетними стволами типу «ANTENOR» та «Пурга», освітлювальними установками типу «Світлова вежа» та ін.

 

Основні завдання воєнізованої охорони залізниць України:

- здійснення охорони вантажів на шляху прямування та в парках станцій  за  переліком,  затвердженим Мінінфраструктури;       

- здійснення охорони об'єктів залізничного транспорту за переліком,  затвердженим  Укрзалізницею;    

- запобігання незаконному проїздові сторонніх осіб у вантажних поїздах і ходінню сторонніх осіб залізничними коліями в невизначених місцях;
- запобігання та ліквідація пожеж на підприємствах, в установах та організаціях, що входять до складу залізниць України, а також у залізничному рухомому складі.

 

Керівництво Головного управління:

  • Начальник – ПАРАЩУК Володимир Анатолійович
  • Заступник начальника – ЯРЕМЕНКО Вадим Іванович
  • Заступник начальника – КРАМАРЕНКО Микола Степанович

 

Контактна інформація:

  • Адреса: м. Київ, вул.Стадіонна, 6А
  • Телефон: приймальна – 465-06-55, факс – 465-28-68