Друк

Центральна станція зв’язку Державної адміністрації залізничного транспорту України (ЦСЗ УЗ) була створена 1 березня 1995 р.

Важливим кроком зі впровадження цифрових технологій була заміна у 2000 р. координатної станції комутації телеграфних каналів типу АТ-ПС-ПД на електронну станцію Агент-Комбі II, яка дала можливість впровадити додаткові сервісні функції.

У 2001 р. створили транспортну мережу в м. Києві на базі волоконно­оптичних ліній зв’язку. З їх побудовою з’явилася можливість створити вузол Інтернет для надання високошвидкісного доступу до мережі Інтернет абонентам залізничних АТС. 

У 2007—2008 рр. виконано роботи з підключення цифрової АТС ЦСЗ УЗ до телефонної мережі загального користування по цифрових каналах зв’язку на всі чотири транзитні вузли міста Києва, що забезпечило високу надійність та якість зв’язку.

У 2009 р. на ЦСЗ УЗ було замінено фізично та морально застаріле аналогове обладнання зв’язку селекторних нарад на цифрове.

Проектним відділом ЦСЗ УЗ, створеним у 2001 р., розроблено низку проектів з будівництва волоконно­оптичних ліній зв’язку, цифрових АТС, обладнання цифрової транспортної мережі по всій мережі зв’язку Укрзалізниці.

Протягом 2010—2011 рр. виконано роботи з вивільнення аналогових систем передачі в напрямках Київ—Фастів, Київ—Козятин, Київ—Жмеринка, Київ—Конотоп, Київ—Ніжин, Київ—Дарниця та переключення каналів на цифрові системи передачі. Виконано проектні роботи щодо організації зв’язку на дільниці впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів Гребінка—Полтава—Красноград—Харків—Лозова. Наразі ведуться проектні роботи щодо будівництва волоконно­оптичної лінії зв’язку на дільниці швидкісного руху пасажирських поїздів Лозова—Слов’янськ—Ясинувата Південної залізниці.